O nás

Od roku 2018 vznikl pod BoDo centrum, z.s. nový dětský pěvecký sbor pro děti od 3 do 4 let.  Společně sbor vedeme ve dvou - p. uč. Sabina Vodáková a p. uč. Michaela Obstová. Na sborových zkouškách se učíme první správné pěvecké návyky (dýchání, postoj, rozezpívání, artikulace) a učíme se dětské písničky. Do zkoušky zahrnujeme písničky koncertní, tematické a pohybové. Do hodin zapojujeme hudební hry, poznáváme hudební nástroje. V průběhu každého pololetí pořádáme v rámci zkoušky "minikocert" naučených písniček pro rodiče, na konci každého pololetí pak probíhá koncert všech sborů BoDo centra, jehož se účastníme s koncertními písničkami.

Snažíme se v dětech vzbudit takovou lásku ke zpívání, jakou chováme my, chceme pojmout hudební výchovu jako zábavu, společně poznat nové písničky, nástroje, pohyby, a zároveň vytvořit pěvecké nácviky, které je později možné rozvinout v dalších hudebních činnostech.

V současné době náš sbor tvoří 14 zpěváčků (holky i kluci). Rády mezi sebou přivítáme nové šikulky, které si rády zazpívají s námi a poznají nové kamarády!